2024 Instagram’da İşletme Hesabına Nasıl Geçilir?

You are currently viewing 2024 Instagram’da İşletme Hesabına Nasıl Geçilir?

2024 Instagram’da İşletme Hesabına Nasıl Geçilir?

 

Instagram, her gün uygulamada etkin olan 500 milyondan fazla hesabı olan en popüler sosyal medya platformlarından biridir. İşletmeniz Instagram’da değilse, olması gerekir!

Instagram hesapları varsayılan olarak kişiseldir, bu nedenle kişisel hesabınızı nasıl bir işletme hesabına dönüştüreceğinizi göstereceğiz. Zaten bir Instagram hesabınız yoksa, bir tane oluşturmanız gerekir. Instagram’da bir işletme hesabına sahip olmak, değerli bilgiler ve profilinize bir “yön” düğmesi dahil olmak üzere birçok avantaja sahiptir. Bir işletme hesabına sahip olmanın yararları hakkında biraz daha konuşacağız. Öncelikle, Instagram’da bir işletme hesabı olmasıyla ilgili birkaç genel soruyu yanıtlayalım:

Instagram hesabını işletme hesabına dönüştürmenin maliyeti ne kadardır?

Hiçbir şey, yani ücretsiz. Hesabınızı bir işletme hesabına dönüştürmenin hiçbir maliyeti yoktur ve reklam yayınlamadığınız sürece ücret alınmaz.

Instagram işletme hesabının faydaları nelerdir?

Instagram, işletme sahiplerine bir işletme hesabına geçtiklerinde aşağıdakileri içeren bir çok araç sunar:

  • Reklam yayınlama ve yayınlarınızı tanıtma yeteneği
  • Yayınlarınız ve kitlenizle ilgili analiz / öngörü
  • Profilinize çağrı ve e-posta ekleme özelliği
  • Müşterilerinizin sizi bulmasını kolaylaştırmak için profilinizde tıklanabilir bir adres

Tüm bu avantajlar, erişiminizi artırmanızı ve takipçileriniz için profilinizi ve içeriğinizi optimize etmenizi sağlar. Kulağa hoş geliyor, değil mi? Profilinizi bir işletme hesabına nasıl geçireceğinize geçmeden önce, zaten bir işletme hesabınız olup olmadığını kontrol edelim

Instagram hesabımın bir işletme hesabı olup olmadığını nasıl anlarım?Instagram’da bir işletme hesabınız olup olmadığını görmek için hesabınıza giriş yapın, sağ üst köşedeki üç satıra dokunun ve ardından alttaki “Ayarlar” öğesine dokunun.
Oradan, “Hesap” üzerine dokunun ve en son seçeneğe bakın. Bir işletme hesabınız varsa, “Kişisel Hesabınıza Geri Dönün” diyor. Bir işletme hesabınız yoksa, son seçenek “Daha Fazla Araç Al” olacaktır.

Hesap ayarlarınız “Kişisel Hesabınıza Dönün” diyorsa, zaten bir işletme hesabınız var ve ayarladınız! “Diğer Araçları Al” yazıyorsa, kişisel bir hesabınız var. Endişelenmeyin, yine de, bunu bir işletme hesabına nasıl dönüştüreceğinizi göstereceğiz!

Instagram İşletme Hesabına Nasıl Geçilir?

Bunu yapmadan önce, hesabınızın herkese açık olacağını bilmelisiniz. Hesabınız hem özel bir hesap hem de bir işletme hesabı olamaz (ve gerçekten, neden özel bir işletme hesabı istiyorsunuz?) Bir işletme hesabına geçtiğinizde, hesabınız tamamen aynı olacaktır, ancak kişisel hesaplarda bulunmayan analitik ve araçlara erişebileceksiniz. Instagram hesabınızı bir işletme hesabına değiştirmek için, hesabınızı kontrol etmek için izlediğimiz adımlarla başlayacaksınız:

1. Hesabınıza gidin ve sağ üst köşedeki üç satıra dokunun. 2. Alttaki “Ayarlar” a dokunun. 3. “Hesap” ve ardından “Daha Fazla Araç Al” seçeneğini seçin. 4. “İçerik Üreticisi” ve “İşletme” arasındaki seçeneği veren bir ekrana yönlendirileceksiniz. “İşletme” ı seçin. (“ İçerik Üreticisi ” hesabı Instagram etkileyicileri ve halka açık rakamlar içindir, böylece tüm araçları sunmaz. işletme hesabı var.)

“Devam” ı tıklayın ve bir işletme hesabının avantajları hakkındaki slaytları okuyun.

5. Ardından, işletme kategorinizi seçeceksiniz. İşinize en uygun kategoriyi aramak için yazmaya başlayın. Bulduğunuzda “ileri” yi tıklayın.

6. Şimdi hesabınız için iletişim bilgilerinizi girme şansınız olacak. Bu e-posta adresi, profilinizde ki “e-posta” düğmesine bağlanacaktır, bu yüzden düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun! Telefon numaranızı ve adresinizi “sonraki” düğmesinin altındaki “Kişi Seçeneklerini Değiştir” e tıklayarak ekleyebilirsiniz. Çağrı almak istemiyorsanız veya müşterilerin veya müşterilerin ziyaret edebileceği fiziksel bir yeriniz yoksa, bu bilgileri eklemeniz gerekmez. (Yine de en azından bir e-posta adresi eklemelisiniz.)

7. Son adım, işletmenizin Facebook sayfasını ayarlamak veya bağlamaktır. Bunu, sayfanızı Instagram’da adlandırarak yaparsınız, ancak sayfayı Facebook’ta ayarlamayı tamamlarsınız. (İşletmeniz için zaten bir Facebook sayfanız varsa, bunları bu talimatlarla bağlayabilirsiniz.) Bu bir zorunluluktur çünkü Facebook Instagram’ın sahibidir. İşletmeniz her iki platformdaysa, Facebook sayfanızda Instagram yayınınızı gösterdiğinden bu gerçekten yararlı olabilir. Instagram gönderilerinizi otomatik olarak Facebook’ta yayınlayabilirsiniz, bu da biraz zaman kazandırır!

Instagram
Instagram

Facebook sayfanıza bir kez ad verdikten sonra, işlemi bitirdiniz! Instagram hesabınız şimdi bir işletme hesabıdır. Instagram hesabınızı bir üst seviyeye çıkarmak için analizleri, reklamları ve sponsorlu yayınları kullanın.

Eğer sizin bir sosyal medya yönetimine, içerik yönetimine veya sponsorlu içerikler gibi bir dijital pazarlama hizmetine ihtiyacınız varsa hemen bizimle temasa geçiniz.Tekliflerinizi değerlendiriniz.

 

Ramazan GÖKSU

IT Constultant & Wordpress Developer & SEO Expert