Web Tasarımında Karşılan 5 Hata!

Web Tasarımında Karşılan 5 Hata!

Web Tasarımı yapılırken; bir resim bin kelimeye eşdeğer olabilir, ancak bazen de sitenizden müşterileri uzaklaştıracak küçük hatalar içeren bir Web tasarımı binlerce dolar değerinde olabilir. Her web sitesi tasarımı, işletmenin kendine özgü niteliklerini yansıtmalıdır; her işletmenin izlemesi gereken profesyonel Web tasarımının kuralları vardır.

Çok gösterişli olmayın !!!

Flash animasyonlar kullanmayın, flash artık ömrünü yitirdi. Google chrome gibi pek çok tarayıcıda flash desteğini çekti. Zaten müşteriler, web sitenizde, yavaş açılan bir dijital animasyonu değil, ilgi duyduğu ürünler ve hizmetler hakkında yararlı bilgiler aramaktadır. Profesyonel Web tasarımınızda akıllıca ve hatta az miktarda dijital animasyon kullanın. CSS animasyonlar kullanmayı tercih edin.

Gözleri yormayın !!!

Web sitesi tasarımını basit tutmak, sizi ve müşterilerinizi baş ağrısından kurtarabilir. Arial gibi güvenilir ve doğru yazı tipi stilini kullanın, bu yazı tipi popülerdir ve okunabilir olduğu kanıtlanmıştır. Arka plan, profesyonel Web tasarımı için endişe verici bir diğer alan. Desenli arka planları kullanmak veya siyah bir zemine karşı renkli bir biçimde yerleştirmek, kullanıcıların başka bir siteye yönelmesine neden olabilir.

Kullanımı zorlaştırmayın !!!

Profesyonel Web tasarımında navigasyon kullanımı, bir yolculukta GPS kullanmaya benzer. Bağlantıları akıllıca kullanırsanız ziyaretçiler istediğiniz yere gideceklerdir ve hatta ilgilerini çeken pek çok ürününüzle karşılaşacaklardır. Web tasarımınızın temiz bir navigasyon paneli olması kullanıcının en iyi kaynağıdır. Fantezi animasyon veya görüntülerle bağlantılarınız gizlendiğinde, müşterileriniz kaybolacaktır ve bu da müşterinizi kaybetmenize neden olacaktır.

Zamanı boşa harcamayın !!!

Web sitenizin tasarımı grafikler ve resimlerle dolu olduğunda, daha fazla bant genişliği gerekir. Artan bant genişliği kullanıcının verileri bilgisayarına indirmesi sürecini uzatmaktadır. Web sitenizin tasarımının yüklenmesi için gereken süre içinde, müşterileriniz beklemeye değmeyeceğine karar verip sitenizi kapatabilir. Yavaş İnternet bağlantısı kullanan kişileri unutmamaya çalışın.

Aşırı bilgi ile doldurmayın !!!

Karmaşık web sitesi tasarımı, sitenizin ziyaretçilerini zorlar ve işletmenizin amatör görünmesinine neden olabilir.

Web sitenizin tasarımı firmanızın “prestiji” haline gelecek, bu nedenle yalnızca müşterilerin ilgilerini çekmekle kalmayıp aynı zamanda onları ilgilendiren profesyonel bir Web sitesi sahibi olmalısınız.

Ramazan GÖKSU

IT Constultant & Wordpress Developer & SEO Expert