Dijital Pazarlama Ajansı – Argo Ajans

You are currently viewing Dijital Pazarlama Ajansı – Argo Ajans

Dijital Pazarlama Ajansı – Argo Ajans

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlama Ajansı , yüksek düzeyde, dijital pazarlama, arama motorları, web siteleri, sosyal medya, e-posta ve mobil uygulamalar gibi dijital kanallar aracılığıyla sunulan reklamları ifade eder. Bu çevrimiçi medya kanallarını kullanarak, dijital pazarlama, şirketlerin malları, hizmetleri ve markaları onaylama yöntemidir. Tüketiciler, ürünleri araştırmak için dijital araçlara büyük ölçüde güveniyor. Örneğin, Google ile Düşün pazarlama içgörüleri, tüketicilerin %48’inin arama motorlarında sorgulamaya başladığını, %33’ünün marka web sitelerine, %26’sının ise mobil uygulamalarda arama yaptığını tespit etti.

Günümüz dijital pazarlaması, pazarlamacıların markalarını eklemeleri gereken muazzam bir kanal sistemi olsa da, çevrimiçi reklamcılık sadece kanallardan çok daha karmaşıktır. Dijital pazarlamanın gerçek potansiyelini elde etmek için pazarlamacılar, etkileşim pazarlaması yoluyla etki yaratacak stratejileri keşfetmek için günümüzün geniş ve karmaşık çapraz kanal dünyasını derinlemesine araştırmak zorundalar. Etkileşim pazarlaması, zaman içinde topladığınız verilere göre potansiyel ve geri dönen müşterilerle anlamlı etkileşimler oluşturma yöntemidir. Müşterileri dijital bir ortamda etkileşime alarak marka bilinirliği oluşturur, kendinizi bir endüstri düşünce lideri olarak belirler ve müşteri satın almaya hazır olduğunda işinizi ön plana alırsınız.

Pazarlamacılar, çok kanallı bir dijital pazarlama stratejisi uygulayarak, yeni müşteri etkileşimi yöntemlerine kapı açarken hedef kitle davranışları hakkında değerli içgörüler toplayabilir. Buna ek olarak, şirketler elde tutmada bir artış görmeyi bekleyebilirler. Invesp tarafından hazırlanan bir rapora göre, güçlü çok kanallı müşteri etkileşim stratejilerine sahip şirketler, sadece% 33 tutma oranına sahip zayıf çok kanallı programlara sahip şirketlere kıyasla müşterilerinin ortalama% 89’unu koruyor.

Dijital pazarlamanın geleceğine gelince, tüketicilere sunulan giyilebilir cihaz çeşitliliğinde sürekli bir artış görmeyi bekleyebiliriz. Forbes ayrıca, sosyal medyanın B2B alanında giderek daha fazla konuşulur hale geleceğini, video içeriğinin arama motoru optimizasyonu (SEO) amaçları için rafine edileceğini ve e-posta pazarlamasının daha da kişiselleşeceğini tahmin ediyor

 

social media instagram digital marketing concept 3d rendering

Dijital Pazarlamanın Çözebileceği Yaygın Sorunlar

Dijital Pazarlama Ajansı

Pazarlama stratejilerinizi optimize etmek için dijital zorunludur. Dijital pazarlama, hedef kitlenizi tanımanıza, bunlar hakkında önemli veriler öğrenmenize ve pazarlama ekibinize güvenilirlik kazandıracak ölçümler sağlamanıza yardımcı olabilir.

Sorun 1: Hedef Kitlemi başlamak için yeterince iyi tanımıyorum. Hedef kitlenizi tanımak zaman alır ve pazarlama ekibiniz bunların kullanılabileceği hedef kitle kişilikleri geliştirmiş olsa da, çevrimiçi olarak aktif olarak zaman geçiren tüketiciler beklediğiniz şekilde davranmayabilir. Belirli tanımlayıcıların farklı kişilere ve satın alma döngüsündeki yerlerine hitap edeceğini göz önünde bulundurarak farklı hedeflerle farklı dili test etmeniz gerekir. Kendinizi izleyicilerinize sezdiğinizde, sizi rekabetten ayıracak güvenilirlik oluşturacaksınız.

Sorun 2: Kanallarımı SEO için optimize etmedim. Pazarlama sürecindeki konumunuz ne olursa olsun, SEO en iyi uygulamalarını anlamak önemlidir. SEO, arama motoru sıralamasını iyileştirmenin yanı sıra, potansiyel müşterilerinizin istediği yüksek kaliteli, değerli içeriği sunduğunuzdan emin olmak için kampanya testlerinizi ve optimizasyonunuzu güçlendirebilir ve destekleyebilir.

Sorun 3: Sosyal medya stratejim yok. Organik bir sosyal medya stratejisi, ücretli bir sosyal medya stratejisi veya ikisinin bir karışımını geliştirmek isteyip istemediğinize bakılmaksızın, bir tür sosyal pazarlamanın olması önemlidir. Sosyal medya markalaşma ve etkileşim için mükemmel olsa da, dijital pazarlama reklamı için de yararlı bir kanal olabilir. Bir niş ve tutarlı bir ses bulun, sabırlı olun ve aşağıdakileriniz arttıkça reklamlarınızın etkisi de artacaktır.

 

businesspeople meeting plan analysis graph company finance strat

 

Sorun 4: Çevik, akışkan yapılar oluşturmak için kalıplardan çıkmak önemlidir. Müşterileriniz reklamları bekleyen tek bir kanalda inzal etmez, bu nedenle pazarlama çabalarınız, müşterileri bulundukları yerde etkileşim kurmak için tabloya birden fazla beceri kümesi getiren ekiplerle kanallar arası işlevsellik dağıtmalıdır. Her sosyal ağ ve kanal farklı kitleler ve beklentiler içerir, bu nedenle pazarlama çabaları her biri için tamamen farklı görünebilir. Buna ton, görüntü, teklifler ve hatta yayınladığınız günün saati dahildir.

Sorun 5: CMO’mdan alt satırı destekleyen ölçümleri raporlamak için baskı altındayım. Dijital pazarlama, pazarlama çabalarınızın etkinliğini belirlemek için kullanılabilecek geniş bir metrik evrenini destekler, ancak bu ölçümler özenle seçilmelidir. Her dava kitlenizin makyajına bağlı olacak ve her kanala odaklanacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak, her kanal için hedeflerinizi belirleyerek başlayın ve CMO’nuzun en çok görmek isteyeceği ölçümleri ayarlayın.

Taha Gezay – Yazar

Ramazan GÖKSU

IT Constultant & Wordpress Developer & SEO Expert