2020 İçin En İyi WordPress Web Geliştirme Trendleri

You are currently viewing 2020 İçin En İyi WordPress Web Geliştirme Trendleri

2020 İçin En İyi WordPress Web Geliştirme Trendleri

 

Web geliştirmeye gelince, WordPress kraldır. İnternetin% 27’si WordPress ile çalışıyor ve TechCrunch, CNN ve UPS gibi üst düzey markalar kullanıyor. Aslında, TheeDigital , tüm web tasarım ve web geliştirme müşterilerimiz için WordPress kullanıyor . Acemi web sitesi yöneticilerinin, metin değişiklikleri ve blog gönderileri gibi sitelerinde küçük güncellemeler yapmasını kolaylaştıran kullanıcı dostudur. WordPress ayrıca, kullanıcılarına büyük bir eklenti kütüphanesi sunar ve böylece web geliştirmeyi tamamen özelleştirebilir hale getirir. Tüm WordPress web siteleri ayrıca mobil ve SEO dostudur.

WordPress trendleri, şirketin sağladığı ve yeni özelliklerin yanı sıra genel web tasarım trendleri tarafından yönlendirilir. Geçen yıl, WordPress bize web sitenize görüntü, ses ve video eklemek için yeni ve geliştirilmiş gereçler içeren 4.8 versiyonunu verdi . Gelişmiş geliştirme sitesinde, güncelleme birden fazla site güncellemesi yapma becerisi ekledi ve metin düzenleyicisini geliştirdi.

Doğal olarak, en son WordPress trendlerine ayak uydurmak istiyoruz, böylece müşterilerimize muhteşem web siteleri sunmaya devam edebiliriz. İşte 2019’da WordPress’ten bekleyebileceğimiz şeyler:

Yeni WordPress Özellikleri ve İyileştirmeleri

WordPress 4.9 zaten beta sürümünde ve yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu sürüm 4.8 sürümündeki düzeltmeleri ve geliştirmeleri içerir. Kullanıcılar kod düzenleme, temaları yönetme, eklentileri yönetme ve daha kolay özelleştirmelerde gelişmeler görmeyi bekleyebilirler. Bu iyileştirmeler, web sitesi yöneticilerine ek olarak geliştiricilere yardımcı olacaktır. Bu gelişmelerin kullanım kolaylığı WordPress’in müşterilerimiz için en önemli yönlerinden biri olması nedeniyle heyecan vericidir. Bir web sitesi oluşturduktan sonra, müşterilerimiz işletmeleri büyüdükçe web sitesi değişikliklerini kendi başlarına yapma yetkisi vermek istiyoruz.

Sürükle ve Bırak WordPress Temaları

WordPress birçok temel düzen temasını ücretsiz olarak sunsa da, özelleştirilebilir temalar genellikle ücrete değer. WordPress kullanıcı dostu olmaktan gurur duyduğundan, çeşitli fiyat noktalarında basitten karmaşığa uzanan temalar vardır. Geçen yıl, kullanıcıların herhangi bir kod yazmadan web siteleri oluşturmalarını ve kişiselleştirmelerini sağlayan “ sürükle ve bırak ” temalarının miktarında bir artış olduğunu gördük . Bu temalar hem web geliştiricileri hem de kodlayıcı olmayanlar için kullanımı kolaydır. Sürükle ve bırak, farklı düzenler ve eklentilerle denemeleri de kolaylaştırır. Video başlıklarıyla deneme yapmak ister misiniz? Bir video başlığı widget’ini sürükleyip bırakmanız yeterli ! İşte WordPress temalarını sürükle ve bırak örneklerinden bazıları:

Dökümhane – Dökümhane, esnek ve özelleştirmesi kolay, zarif ve görsel olarak etkileyici bir temadır.
Uplift – Uplift’in sürükle ve bırak oluşturucusunu, web sitenizi kolaylıkla özelleştirmek için 54 öge bulunur.
BeTheme – BeTheme yeni başlayanlar için harika, kullanımı kolay, hızlı ve duyarlı bir tema!

WordPress Video Başlıkları

Videonun 2018’de web tasarımına hakim olacağı bir sır değil. Video başlıkları ve arka planlar “yeni” olmayabilir, ancak web tasarım dünyasında modaya uygun hale geliyor. Neyse ki, WordPress, video başlıklarının yer aldığı temalar sunarak bu trendin üstesinden gelmeyi kolaylaştırıyor. İşte birkaç örnek:

Inspiro – Bu tema bir video portföyünü göstermek için mükemmel olan tam ekran bir video içeriyor.
Naila – Naila, isteğe bağlı tam ekran video arka plan görüntüsüne sahip tek sayfalık bir temadır.
Balzac – Balzac, tam video desteği ile duyarlı bir temadır. Tema içinde birden fazla düzen içeriyor, bu yüzden inanılmaz derecede esnek.

Sanal Gerçeklik WordPress Eklentileri

Web geliştiricileri ve tasarımcıları, web tasarımlarına sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik de dahil olmak üzere hızla ilerliyor. WordPress, sanal gerçeklik içeriğinin yanı sıra 360° video ve görüntüleri tam olarak destekler. Hali hazırda mevcut olan birçok eklenti var. Daha fazla WordPress web sitesi görmeyi bekliyoruz, bu içeriği 2018’de kullanıyor. Şu anda mevcut olan birkaç eklenti:

MomentoPress – MomentoPress, 360 ° fotoğraf ve videoları görüntülemek için ücretsiz bir eklentidir.
360 ° Panoramik Görüntü Görüntüleyici – 360 ° Panoramik Görüntü Görüntüleyici, ziyaretçilerinize tamamen sürükleyici bir deneyim yaratan, statik görüntülere “sıcak noktalar” eklemenizi sağlayan duyarlı bir eklentidir.
WP-VR Görünümü – WP-VR Görünümü, WordPress sitenizde PhotoSphere görüntülerini ve 360 ​​° videoları görüntülemenizi sağlayan popüler bir eklentidir. Akıllı telefon kullanıcıları, Google Karton’u kullanarak sanal gerçeklik deneyimini bile yaşayabilir!

Gelişmiş E-Ticaret Siteleri

E-ticaret , WordComress web sitelerinin büyük bir kısmını WooCommerce tarafından bugüne kadarki en popüler eklenti olarak oluşturuyor . PayPal ve Google Checkout gibi diğer e-ticaret platformları da WordPress ile kolayca entegre olur ve çevrimiçi mağazalar için popüler bir seçimdir. Mobil alışveriş, aboneliğe dayalı hizmetler ve kişiselleştirilmiş alışveriş gibi e-ticaret trendleri WordPress tarafından yeni e-ticaret temalarında kolayca ele alınmaktadır:
Uncode – Uncode, çevrimiçi mağazanızı geliştirmek için bir dizi seçenek sunar. Çok sayıda özelleştirilebilir mağaza şablonu ve fiyatlandırma planları gibi mağaza ile ilgili özellikler için kolay kısayollar sunar. Duyarlı ve WooCommerce ile bütünleşir.
Divi – Divi “Nihai WordPress Teması ve Görsel Sayfa Oluşturucusu” olarak kendini faturalandırıyor ve bu tamamen doğru! Bu, herhangi bir web sitesi için her şey dahil, tamamen özelleştirilebilir bir temadır, ancak özellikle e-ticaret web siteleri için güçlüdür. Şık ürün sayfalarına sahiptir ve tamamen duyarlı, dinamik ve WooCommerce ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir.
El yapımı – El yapımı, tek tıkla demo ithalatçısı, ürün filtresi widget’ları ve çevrimiçi mağazanızı özelleştirmek için birçok seçenek gibi güçlü e-ticaret özellikleri içerir.

 

Ramazan GÖKSU

IT Constultant & Wordpress Developer & SEO Expert